NL  |   | 
Contact | Sitemap | Help       Zoeken:   .be

Koninkrijk België

Agentschap van de Schuld

 

U bent hier : Producten breadcrumb image Schatkistcertificaten breadcrumb image Aanbestedingstechniek

picture question markHOE VERLOOPT EEN AANBESTEDING ?

De Schatkist van het Koninkrijk België geeft in principe tweemaal per maand (op een dinsdag) schatkistcertificaten uit met een looptijd van 3 en 6 maanden of van 3 en 12 maanden door middel van aanbestedingen na een offerteaanvraag.

De aanbestedingen gebeuren op basis van de rentevoeten, ingediend door de bieders.

De offertes moeten minstens 10 miljoen euro bedragen en moeten in een veelvoud van 1 miljoen euro uitgedrukt zijn.

De Schatkist accepteert alle offertes tot aan een door haar bepaalde minimumrentevoet. 

De offertes tegen de maximumrentevoet die door de Schatkist in aanmerking wordt genomen, kunnen toegewezen worden voor een proportioneel verminderd bedrag. In dit geval worden de verminderde bedragen naar de onmiddellijk hogere tranche van 1 miljoen euro afgerond, met een minimum van 10 miljoen euro per offerte.

TIJDSLIJN...

picture clocktopic D-2 : Offerteaanvraag
In principe wordt de offerteaanvraag bekendgemaakt op de vrijdag die voorafgaat aan de aanbesteding vóór 16.00 uur via de bladzijden van de Schatkist.

topic D : Indiening van de offertes en resultaten

Op de dag van de aanbesteding zelf (D), dienen de Primary Dealers en de Recognized dealers de offertes in te dienen vanaf 11.00 tot uiterlijk 11.30 uur. De resultaten van de aanbesteding worden gewoonlijk enkele minuten na sluitingstijd voor het indienen van de offertes bekendgemaakt via de bladzijden van de Schatkist. De vereffening en de levering van de effecten vinden plaats op de dag van gewone inschrijving buiten mededinging.

topic D+2 : Gewone inschrijving buiten mededinging

De deelname aan de gewone inschrijvingen buiten mededinging is een voorrecht dat toegekend wordt aan de Primary Dealers. Deze inschrijvingen vinden plaats van 11 uur tot 11.30 uur op de tweede bankwerkdag volgend op de aanbesteding (D+2). De gewone inschrijvingen buiten mededinging gebeuren tegen de gewogen gemiddelde rentevoet van de aanbesteding. De vereffening en de levering van de effecten vinden plaats op dezelfde dag.

topic Maandag na D : Speciale inschrijvingen buiten mededinging

De deelname aan de speciale inschrijvingen buiten mededinging is ook een voorrecht dat toegekend wordt aan de Primary Dealers. Deze inschrijvingen vinden plaats van 11.00 uur tot 11.30 uur op de maandag volgend op de aanbesteding. De speciale inschrijvingen buiten mededinging gebeuren tegen de gewogen gemiddelde rentevoet van de aanbesteding. De vereffening en de levering van de effecten vinden plaats op dezelfde dag.

Marktconventies : het bedrag dat dient betaald te worden is het verdisconteerde bedrag van de toegewezen offerte berekend op basis van de werkelijke dagen/360 ("actual/360").

Terugbetaling op eindvervaldag : de terugbetaling geschiedt via het effectenclearingstelsel van de Nationale Bank van België die optreedt als "paying agent".
 
 

Laatste wijziging : 30-08-2011
Voor meer informatie kan u zich wenden tot :
phone number +32 (0)257 47101

© Belgian Federal Government  | Disclaimer |  Privacy